Alarmy, Domofony, Kamery Przemysłowe Automatyka Bram Wjazdowych i Garażowych, Ogrodzenia Kolektory Słoneczne, Klimatyzatory, Mechaniczna Wentylacja Instalacje Elektryczne, Centralne Odkurzacze
Szybki kontakt

telefon kontaktowy:

662 18 75 66

660 20 00 94
e-mail:

dominel@dominel.pl

WYSZUKAJ

 

Odkurzacz centralny - poprostu wygoda !

 

 

 

Centralny odkurzacz to urządzenie niezwykle wygodne, higieniczne i wydajne. Coraz częściej zakładane w naszych domach nie tylko ze względu na swoje aspekty zdrowotne ale i dla wygody mieszkańców.

 


JAK TO DZIAŁA ?

 

Jednstka centralna czyli odkurzacz z silnikiem i filtrem umiejscowiny jset w pomieszczeniu gospodarczym.

Gniazda ssące, szufeli i gniazdo wyrzutowe połączone są z odkurzaczem systemem rur PCV przez który odprowadzane są zanieczyszczenia .

Do każdego zestawu dołączny jest zestaw akcesorii do sprzątania.

Jest to lekki i wygdny wąż ( o standardowej długości 9m., mżna też zzakupić zestaw z 7,5m oraz 12m wężem.)oraz szereg szczotek i ssawek niezbędnych do zachowania czystości w naszych domach.

Moc jednstki centralnej dobierana jest do metrażu domuoraz długości instalacji i ilości punktów ssących ( gniazd ssących i szufelek)

Wskazane jest niewielkie przewymiarowanie mocy dokurzacza do metrażu domu, wtedy siła podciścienie jest większa a nasze sprzątanie efektywniejsze. Nigdy natomiast nie należy dobierać odkurzaczy o mniejszej sile.

WYGDA

Wygoda w urzytkowaniu centralnego odkurzacza wynika z braku urządzenia, którego musimy przenosić przy codziennych porządkach. (Jednostka centralna umieszczna jest zazwyczaj w pmieszczeniu gospodarczym, garażu, kotłowni czy garderbie. Istnieje także możliwość doboru jednostki centralnej, którą można zamntować na balkonie.)

Umiejscowiony w ten sposób odkurzacz odizolowany jest od części mieszkalnej co daje nam nie tylko wygodę sprzątania ale także komfort - bo nie słychać pracy silnika.

Za wygodą urzytkowania przemawia także fakt rzadkiego czyszczenia filtru zamontowanego na stałe w jednstce centralnej. Filtr cyklonowy (który występuje w większości jednstek centralnych) należy opróźniać ok 5 razy w ciągu roku. co sprowadza się jedynie próźniania filtru cyklonoweg i umycia go pod bierzącą wodą. ( W większoaći jednstek centralnych brak jest worków papierowych czy innych części zamiennych o których wymianie i zakupie musimy pamiętać w przeciwieństwie do tradycyjnego odkurzania)

Ułatwieniem sprzątania przy tem systemie są najróżniejsze akcesria, które można dokupić do zestawu

 

- Szufelki - to urządzenia montowane w cokole szafek bądz cokole płytek w kuchni bądz wiatrołapie. Urządzenia te pomagają w szybkich porządkach i zastępują wąż ssący. Wystarczy, że podmieciemy w jej pobliże śmieci a po załączeniu przyciskiem zanieczyszczenia zostają wciągnięte do systemu rur PCV i odprowadzone do jednstki centralnej.

 

 

 

 

- Vroom - to także urządzenie odpowiadające za komfort urzytkowania przy szybkich porządkach. Są to węże chowane ( rozciągane), którymi szybko wysprzątamy blat kuchenny, spirzarkę, garderobę czy wiatrołap. Tego typu urządzenia najszęściej montowane są w szafce kuchennej, wiatrołapie, łazience czy garderobie.

 

 

- Ssawka MOP - umżliwia nam jednoczesne odkurzanie i nabłyszczanie powierzchni sprzątającej ( wystarczy tylko kilka kropel pasty nabłyszczającej)

 

 

- Szufelka podblatowa - montowana jest pod blatem kuchennym i wyciągana jest na zasadzie szufladki. Rozszypany cukier, okruchy czy inne nieszczystościz blatu z łatwościom możemy do niej zgarąć a system sam odprowadzi je do jednostki centralnej.

 

 

 

- Szczotka do kurzu - tym urządzeniem możemy zebraz kurz z półek, telewizora, komputera, pajęczyny ze ścian i włożyć do specjalnego urządzenia które nie tylko oczyści nam miotełkę ale także zaelektryzuje ją dzięki czemu sprzątanie stanie się bardziej wydajne.

 

 

HIGIENA

Powietrze z zanieczyszczeniami przechodzi przez orurowanie rozprowadzone w naszym domu i dociera do odkurzacza gdzie wpada do zbiornika cyklonoweg gdzie strumień powietrza zostaje oczyszczony z grubszych zaniesczyszczeń. Dodatkowo powietrze filtrowane jest przez mikrowółkniowy samoczyszczący worek odwrócony(który po skończonej pracy gwałtownie podan na duł strzepując zanieszczyszczenia z jego powierzchni do zbiornika)

Tak oczyszczone i przefiltrowane pwietrze wyrzucane jest na zewnętrz budynku.

Drugim aspektem przemawiającym za higieną centralnych odkurzaczy jest brak \"kołowania\" zakurzonego powietrza w odkurzanym pomieszczeniu oraz brak brzydkich zapachów, które wydobywają się z tradycyjnych odkurzaczy.

 

WYDAJNOŚĆ

Większość odkurzaczy tradycyjnych o tych samych lub większych moacach elektrycznych (WAT) są mniej wydajne ponieważ wytwarzają mniejsze pdciśnienie (AIRWATT).

AIRWATT - jest to jednostka objętościowa czyli ilość metrów sześciennych powietrza jaka potrafi przepłyną cprzez instalację w ciągu sekundy przy określonym podciśnieniu.

I tak dla przykładu Tradycyjny odkurzacz o mocy 1600 Wat wytwarza podciśnienie 70-80 cm słupa wody co przelicza się na 200-250 AIRWATT.

Natomiast jednostka centralnego odkurzacza o tej samej mocy elektrycznej potrafi wytworzyć podciśnienie 700 i więcej AIRWATT.

A więc odkurzacz centralny to nie tylko wygoda higiena ale i niezwykła oszczędność i efektywnść sprzątania.

Zobacz też: Co warto wiedziedzieć przy samodzielnym montażu instalacji ssącej centralnego odkurzacza

Sprawdz u nas i zamów usługę montażu: Montaż intalalacji centralnego odkurzacza