Alarmy, Domofony, Kamery Przemysłowe Automatyka Bram Wjazdowych i Garażowych, Ogrodzenia Kolektory Słoneczne, Klimatyzatory, Mechaniczna Wentylacja Instalacje Elektryczne, Centralne Odkurzacze
Szybki kontakt

telefon kontaktowy:

662 18 75 66

660 20 00 94
e-mail:

dominel@dominel.pl

WYSZUKAJ

Jak dobrać automat do bramy.

Napędy do bram to automaty które w dużym stopniu poprawiają komfort naszego życia. Są nie tylko wygodne  i bezpieczne. Zazwyczaj ten rodzaj rozwiązania doceniamy podczas zimy, opadów deszczu, w zimie czy nocą – ale również po długim dniu pracy. Gdy podjeżdżamy pod swoją posesję i jednym przyciśnięciem guzika otwieramy nie tylko bramę wjazdową ale i garażową.

Napędy do bram możemy podzielić na dwie grupy.

1.  Napędy bram wjazdowych
1a) napędy do bram skrzydłowych
1b) napędy do bram przesuwnych,

2.  Napędy bram garażowych.
2a) napędy bramy uchylnej
2b) napędy bramy segmentowej

Napędy bramy wjazdowej

Aby w jak najlepszym stopniu dobrać automatykę do bramy wjazdowej należy znać parametry
1.  Sposób otwierania bramy (czy brama jest skrzydłowa czy przesuwna)
2.  wymiary skrzydła
3.  ciężar
4.  jak często brama będzie używana ( ile cykli w ciągu dnia będzie wykonywać )
5.  W przypadku bramy skrzydłowej – jakie są słupki do której przymocowane są skrzydła ( szerokie czy wąskie, metalowe czy z klinkieru)

Napędem do bramy wjazdowej sterujemy za pomocą pilota lub sterownika kodowego. Za pomocą tego małego urządzenia możemy wybrać różne funkcje np. otworzyć całą bramę, otworzyć tylko jeno skrzydło( funkcja furtki), oraz zamykać bramę. Zazwyczaj do zestawów automatyki bramy dodawany jest jeden lub dwa piloty jednak istnieje możliwość zaprogramowania większej ilości pilotów do tego samego automatu.( jest to szczególnie ważne jeśli z napędu chcą skorzystać dwie lub więcej osób.

Piloty specjalnie koduje się do danej automatyki i pracują one w konkretnym zakresie częstotliwości - dlatego nie musimy obawiać się faktu, że ktoś obcy otorzy naszą bramę swoim pilotem. Jeśli nastąpi zanik energii elektrycznej lub napęd zostanie uszkodzony można taki automat otworzyć ręcznie.

Dodatkowo taką automatykę można zsynchronizować z istniejącym systemem domofonowym lub wideo domofonowym – dzięki temu gdy przyjadą goście nie musimy szukać pilotów po domu tylko z jednego miejsca – słuchawki lub monitora wideodomofony otwieramy bramę. Dodatkowym wyposażeniem mogą być zamki szyfrowe – dzięki temu urządzeniu zamontowanemu na zewnątrz bramy wjazdowej – możemy otworzyć bramę po wbiciu odpowiedniego PINu lub przystawiając kartę magnetyczną.

Napędy bram garażowych.

Istotnymi parametrami przy doborze napędu bramy garażowej jest określenie
1. wymiary bramy (sposób otwierania bramy ( brama uchylna czy segmentowa)
2. brama przy budynku jedno czy wielorodzinnym
3. garaż jedno czy dwu-wjazdowy)
W przypadku gdy posiadamy napędy bramy wjazdowej i garażowej różnych producentów istnieje możliwość takiej synchronizacji, aby oba automaty otwierały się z tego samego pilota co zacznie poprawia komfort użytkowania.